Benin 250523 Clntmstr 72
In Afrika zijn onze militairen vooral actief in de Democratische Republiek Congo en Benin. We hebben ook bilaterale samenwerkingsakkoorden met andere landen en militaire veiligheidsagenten in verscheidene ambassades.

Bi- en multilaterale partnerschappen

Trainingen en opleidingen

Democratische Republiek Congo, Benin, Mali, Burkina Faso en Niger

  • Democratische Republiek Congo

    European Peace Facility

     

    In de Democratische Republiek Congo werken momenteel een tiental militairen voor de European Peace Facility (EPF). Met dat project wil de Europese Unie conflicten voorkomen, de vrede bevorderen en behouden, en de internationale veiligheid en stabiliteit versterken.

     

    In Kindu volgen onze militairen dit EPF-project op tot uiterlijk december 2027. In kamp Lwama staan ze in voor de aankoop van individuele en collectieve uitrusting en genie-uitrusting voor de Congolese 31 Brigade des Unités de Réaction Rapide. Daarnaast zorgen ze er ook voor infrastructuurwerken in het kamp.

  • Benin

    Bilaterale partnerschappen

     

    Ons land werkt bilateraal samen met verscheidene Afrikaanse landen. Daar organiseren we vooral trainingen en opleidingen in een gezamenlijke 3D-aanpak met de Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken: Diplomacy – Development - Defense.

     

    Met Benin heeft ons land al meer dan 25 jaar sterke diplomatieke banden en ook een militair partnerschap. Onze militairen steunen de Beninse krijgsmacht en veiligheidsdiensten in hun strijd tegen de terroristische dreiging vanuit de Sahel. Ze geven opleiding aan de Garde Nationale en cursussen in ontmijning, civiel-militaire projecten, communicatie, inlichtingen en logistiek. Om de strijd te ondersteunen tegen piraterij en smokkel in de Golf van Guinée, geven onze militairen ook regelmatig opleidingen aan de Beninse marine.

  • DAS

    Ambassades en burgers beschermen

     

    De Belgische ambassades in de Democratische Republiek Congo, Mali, Burkina Faso en Niger worden permanent versterkt met een team militaire veiligheidsagenten: de DAS of détachements d’agents de sécurité. Wanneer de veiligheidssituatie verergert, vormen zij ook een belangrijke schakel in de bescherming van onze landgenoten en de voorbereiding van eventuele evacuatie-operaties.