
Het 2/4 Regiment Lansiers bouwt verder aan zijn operationele capaciteiten
29 oktober 2026
-
Nog geen twee jaar na zijn heroprichting groeit het 2/4 Regiment Lansiers verder binnen de Landmacht. Zijn commandopost neemt deel aan oefening AURIGE 26 binnen een Franse brigade. Zo kan het regiment zijn procedures valideren, zijn expertise op bataljonsniveau versterken en zich voorbereiden op toekomstige oefeningen en operaties.
Met het oog op toekomstige missies neemt de commandopost momenteel deel aan oefening AURIGE 26 binnen de Franse 9e Brigade d’Infanterie de Marine (9e BIMa). Het Belgische detachement treedt er op als een eenheid onder het bevel van de brigade, in een realistische trainingsomgeving.
Deelname aan oefening AURIGE 26
Tijdens de oefening vertaalt de staf de tactische richtlijnen van de brigade naar concrete opdrachten voor de eskadrons. Daarnaast leidt hij de lopende operaties van de lagere echelons. Dat gebeurt in het kader van het klassieke interwapengevecht, waarin verschillende wapens samenwerken, zowel in de aanval als in de verdediging.
Voor die opdracht krijgt de staf steun van een Franse liaisonofficier en van Franse operatoren, die op basis van de bevelen van het regiment het simulatiesysteem SOULT (Simulation Opérationnelle Utilisant Logiciels Tactiques) bedienen. Bovendien versterken militairen van het hoofdkwartier van de 1ste Brigade, het bataljon Carabiniers Prins Boudewijn-Grenadiers, het Bataljon Artillerie, de Genieschool en het Bataljon Jagers te Paard het detachement.
Voor het 2/4 Regiment Lansiers is deze oefening een kans om zijn procedures te valideren en ervaring op te doen op bataljonsniveau. Ze bevestigt ook dat het de juiste keuze was om alle niveaus tegelijk uit te bouwen.

-
Opbouw op alle niveaus
Sinds zijn heroprichting in januari 2025 bouwt het regiment van de 1 Brigade methodisch zijn operationele capaciteiten uit. Het helpt ook om de expertise van de cavalerie binnen Defensie opnieuw op te bouwen. Zo bereidt het zich voor op de technologische omwenteling die de komende jaren vorm krijgt met de levering van de Jaguar- en Griffon-voertuigen, in het kader van het strategisch partnerschap met Frankrijk.
Het regiment beschikt momenteel over een operationeel verkennings- en interventiepeloton dat in het buitenland zal worden ingezet. Twee andere pelotons hebben onlangs hun opleiding afgerond.