-A A +A

Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.be

Verloop van de Bevrijdingscolonne Zuid

Verloop van de Bevrijdingscolonne Zuid

 

Van 17 tot 21 januari rijdt de Bevrijdingscolonne Zuid van Sainte-Ode naar Elsenborn. Zo viert ze de 75ste verjaardag van het einde van het Ardennenoffensief en de herwonnen vrijheid. Tijdens elke etappe zijn er diverse plechtigheden. De uren hieronder kunnen dus steeds wijzigen naargelang het verloop van het programma.

Vrijdag 17 januari

Sainte-Ode

  • 17.00 u: expositie – Amberloup
  • 17.45 u: plechtigheid bij het monument voor de 326 Airborne Medical Company (Barrière Hinck)
  • 18.00u: vertrek naar Bastenaken (aankomst rond 19.10 u)

Zaterdag 18 januari

Bastenaken

  • 10.45 u – 11.20 u: defilé in het centrum en rond de Mardasson
  • 11.20 u: vertrek naar Houffalize (aankomst rond de middag)

Houffallize

  • 12.00 u – 14.30 u: expositie in de rue de Schaerbeek
  • 12.30 u: plechtigheid bij het Monument de la Jonction
  • 12.45 u – 14.15 u: optocht naar het stadhuis
  • 14.30 u: vertrek naar La Roche (aankomst rond 15.45 u)

La Roche-en-Ardenne

  • 15.45 u – 16.30 u: defilé aan de Rocade W, gevolgd door expositie in de voetgangerszone
  • 16.30 u – 18.30 u: drie parades in het centrum, gevolgd door een mini-concert van de Koninklijke Muziekkapel van de Luchtmacht

Zondag 19 januari

Manhay

  • 8.45 u – 9.15 u: halte aan de Panther
  • 9.00 u: plechtigheid
  • 9.15 u: vertrek naar Vielsalm (aankomst rond 10.30 u)

Vielsalm

  • 10.30 u – 11.30 u: expositie in de rue de l'Hôtel de Ville
  • 11.00 u – 11.20 u: plechtigheid aan het Amerikaanse monument en het monument voor de Ardense Jagers
  • 11.40 u: vertrek naar Trois-Ponts (aankomst rond 12.20 u)

Trois-Ponts

  • 12.20 u – 13.00 u: expositie
  • 12.30 u en 12.45 u: plechtigheid aan het monument voor het 505th PIR en het Belgische monument
  • 13.00 u: vertrek naar La Gleize (aankomst rond 13.25 u)

La Gleize

  • 13.25 u – 14.10 u: tussenstop
  • 13.40 u: plechtigheid aan de Königstiger en het museum
  • 14.10 u: vertrek naar Spa (aankomst rond 15.00 u)

Spa

  • 15.00 u – 17.00 u: expositie in het Parc de Sept Heures
  • 16.00 u: plechtigheid op de Place du Monument, gevolgd door receptie om 16.30 u
  • 17.00 u: vertrek naar de kazerne van het Bataljon 12/13 Linie.

Maandag 20 januari

Stavelot

  • 10.00 u: aankomst in Stavelot
  • 10.00 u – 11.00 u: expositie
  • 10.10 u: plechtigheid aan het Monument de Guerre, gevolg door receptie op het stadhuis om 10.30 u
  • 11.00 u: vertrek naar Malmedy (aankomst rond 11.25 u

Malmedy

  • 11.30 u – 13.00 u: expositie rond de kathedraal
  • 11.45 u: plechtigheden aan vier monumenten, receptie in het Malmundarium om 12.15 u
  • 13.00 u: vertrek naar Baugnez (aankomst rond 13.15 u)

Baugnez

  • 13.15 u – 14.00 u: tussenstop met expositie bij het 44 Historical Center
  • 13.30 u: plechtigheid bij het Amerikaanse gedenkteken
  • 14.00 u: vertrek naar Ligneuville (aankomst rond 14.15 u).

Ligneuville

  • 14.15 u – 15.00 u: expositie
  • 14.30 u: plechtigheid aan het monument van de 9th Armored Division
  • 15.00 u: vertrek naar Sankt Vith (aankomst rond 15.40 u)

Dinsdag 21 januari

Sankt Vith

  • 8.00 u – 10.00 u: expositie op de parking van de Triangel
  • 9.30 u: plechtigheid aan het Oorlogsmonument
  • 10.00 u – 10.25 u: defilé in de stad
  • 10.25 u: vertrek naar Lanzerath (aankomst rond 11.30 u)

Lanzerath

  • 11.30 u – 11.45 u: tussenstop aan het Amerikaanse monument voor het 394th Infantry Regiment
  • 11.45 u: vertrek naar Honsfeld (aankomst rond 12.05 u)

Honsfeld

  • 12.05 u – 13.30 u: expositie
  • 12.30 u: plechtigheid voor het 612th en 801st Tank Destroyer Battalion
  • 13.30 u: vertrek naar Butgenbach-Elsenborn (aankomst rond 14.00 u)

Elsenborn

14.00 u – 15.30 u: expositie, bezoek van scholen en vriendschapsdronk (Herzebösch)